Pozor! Změny v MHD

Vzhledem k probíhající opravě tramvajové trati v centru Olomouce došlo k úpravě ve vedení tramvajové dopravy ve městě. Po dobu výluky, tedy do 11. září, jsou v provozu místo klasických linek tramvaje s označením X1/2 (Neředín – Kosmonautů – Nová Ulice), X4 (Pavlovičky – Hlavní nádraží – Nová Ulice) a X5 (Neředín – Kosmonautů – Trnkova). Kromě linky X4 nezajíždějí tramvaje na zastávku Hlavní nádraží. Linky X1/2 a X5 zajíždějí pouze na zastávku Kosmonautů, která je cca 100 metrů od nádražní budovy a zastávky Hlavní nádraží. Důležitý uzel hromadné dopravy v centru města, zastávka Náměstí Hrdinů, je obsluhována výhradně autobusy, tramvaje zastavují na blízké zastávce Palackého, ze které je třeba k autobusovým zastávkám dojít – tzv. za roh. 

Jak se dostat tramvají k zásadním místům ČAH? 

Hlavní závodní kancelář – tramvají X1/2 nebo X5 ve směru Neředín do zastávky Žižkovo nám.

Sportovní hala, bazén či hala DHK Zora – tramvají X1/2 nebo X5 ve směru Neředín do zastávky Palackého, poté pěšky po ul. Legionářská. 

Atletický stadion, Šantovka – tramvají X1/2 nebo X4 ve směru Nová Ulice do zastávky Envelopa nebo Tržnice, příp. tramvají X5 ve směru Trnkova do zastávky Envelopa nebo Galerie Šantovka.

Gymnázium Čajkovského – tramvají X1/2 nebo X4 ve směru Nová Ulice do zastávky Pionýrská.

SŠP Rooseveltova – tramvají X5 ve směru Trnkova až na konečnou.